Untitled Document
 Насловна  Мапа на сајтот   mak   eng


8/25/2019 

Мени
 Профил на општината
 Градоначалник и совет
 Организациона поставеност на секторите
 Месни заедници
 Спорт и млади
 Документација
 Издавачка дејност (Службени гласници)
 Формулари и жиро сметки
 Информативен центар
 Детални урбанистички планови
 Актуелни тендери
 Верификувани документи од Советот
 Карта на општината
 Контакт
 Училишен спорт
 Унија на спортски педагози-Кисела Вода
 ЈКП Комуналец - Кисела Вода
 Извештаи за стратегиска оценка на животната средина
 Оттуѓување на градежно земјиште - актуелни објави
 Известувања
 Извештај на Координаторот за еднакви можности на жените и мажите за 2012 година на Општина Кисела Вода

 
Фаворитите обезбедија ,,плеј-оф“ завршница
26.04.2013

Четвртфиналните средби во кошаркарската лига од училишниот спорт во Општина Кисела Вода поминаа без изненадување. Фаворитите беа доминантни над своите противници и обезбедија пласман во полуфиналето. Домаќините, ОУ ,,Невена Георгиева Дуња“ славеа  со 53:10 во средбата со ОУ ,,Св Климент Охридски“. И овојпат, кај домаќините  се истакна тројката Илиевски, Николовски и Каранфиловски кои беа креатори на петтата едноподруго победа во сезоната. Противник на ,,Дуња“ во полуфиналето ќе биде ОУ ,,Рајко Жинзифов“.  Избраниците на тренерот Јовица Ефтовски  без потешкотии ја совладаа екипата на ОУ ,,Кузман Шапкарев “ со 44:33. Втората полуфинална двојка ја сочинуваат училиштата ,,Партенија Зографски“ и  ,,Круме Кепески“.  Избраниците на тренерот Мартин Мартиновски славеа над ,,Кирил Пејчиновиќ“ со 43:30. Во дресот на ,,жолтите“  повторно се истакнаа Филип Гиговски и Лука Темелковски. ,,Круме Кепески“ е училиште кое традиционално  добро работи  со кошаркарските  таленти. Тие во четврфиналето ја победија екипата на ОУ ,,Кузман Јосифовски Питу“ со 38:22.
Полуфиналните  средби се играат во вторник на 30-ти април со почеток во 12.30 часот во спортската сала ,,Независна Македонија“.
Конечни четвртфинални средби:   ОУ ,,Н.Г.Дуња – ОУ ,,Св.К.Охридски“ 43:30 (28:5), ОУ П.Зографски – ОУ.К.Пејчиновиќ 43:30 (19:10),  ОУ ,,К.Кепески“ – ОУ ,,К.Ј.Питу“ – 38:22 (14:12), ОУ ,,Р.Жинзифов“ – ОУ  ,,К.Шапкарев“ 44:33 (26:9).

 

Untitled Document

Пребарување
Внесете клучни зборови:
  во
 
Анкета
Дали сте задоволни од ажурирањето на веб-страната со нови информации?
Да
Не
резултати
 
Актуелно
 Архива
 Дискусии

http://www.kiselavoda.gov.mk/217/Cetirigodisna brosura Rabotna Verzija_5.pdf
http://www.kiselavoda.gov.mk/files/217/Broshura KV.pdf
http://www.kiselavoda.gov.mk/files/217/opstina kisela voda brosura A5 za meil korekcija.pdf
http://www.kiselavoda.gov.mk/files/217/brosura A5.pdf
http://www.kiselavoda.gov.mk/files/217/ednagodina.pdf
http://www.kiselavoda.gov.mk/files/217/Prezentacija MEEP Kisela Voda 2010-2014 FINAL.pdf
http://kiselavoda.gov.mk/mak/index.asp?id=273
http://kiselavoda.gov.mk/mak/diskusii.asp?temaid=1
www.mt.com.mk
 
     
Copyright © 2005 Municipality of Kisela Voda, All rights reserved