Untitled Document
 Насловна  Мапа на сајтот   mak   eng


7/22/2019 

Мени
 Профил на општината
 Градоначалник и совет
 Организациона поставеност на секторите
 Месни заедници
 Спорт и млади
 Документација
 Издавачка дејност (Службени гласници)
 Формулари и жиро сметки
 Информативен центар
 Детални урбанистички планови
 Актуелни тендери
 Верификувани документи од Советот
 Карта на општината
 Контакт
 Училишен спорт
 Унија на спортски педагози-Кисела Вода
 ЈКП Комуналец - Кисела Вода
 Извештаи за стратегиска оценка на животната средина
 Оттуѓување на градежно земјиште - актуелни објави
 Известувања
 Извештај на Координаторот за еднакви можности на жените и мажите за 2012 година на Општина Кисела Вода

 
Филип Гиговски како Мајкл Џордан
17.05.2013

Капитенот на ОУ “Партение Зографски”, вчера во полуфиналната средба со ,,Круме Кепески“ во рамките на кошаркарската лига во училишен спорт, ја одигра најдобрата партија во сезоната. Гиговски беше вистински лидер на екипата,  постигна 34 поени и е најзаслужен за триумфот од 64:36 над ,,Круме“ и пласманот во финалето на ,,жолтите“ од ,,Партение“.  Во таборот кај избраниците на тренерот Мартин Мартиновски се истакна и Лука Темелковски кој постигна 16 поени и имаше седум асистенции.  Противник на ,,Партение“ во финалето на плеј-офот ќе биде екипата на  ОУ ,,Невена Георгиева - Дуња“ . Избраниците на тренерот Вангел Сувариев  славеа со 52:33 во средбата со актуелните шампиони ОУ ,,Рајко Жинзифов“. Кај домаќините се истакнаа Николовски со 18 постигнати поени, Илиев со 11 коша како и Каранфиловски кој постигна 8 поени и забележа 14 скокови. Денеска во 12.30 часот први на програмата се ОУ “Круме Кепески” и ОУ “Рајко Жинзифов”, кој играат за третото место, а веднаш пото ќе следи финалето меѓу ,,Дуња“ и ,,Партение“.  По завршувањето на финалната средба ќе следи свечено доделување на медалите, пехарите и дипломите, со што практично ќе заврши сезоната на проектот ,,Училишен спорт“ за сезоната 2012/2013 година, чиј покровител е градоначалникот Билјана Беличанец-Алексиќ. Untitled Document

Пребарување
Внесете клучни зборови:
  во
 
Анкета
Дали сте задоволни од ажурирањето на веб-страната со нови информации?
Да
Не
резултати
 
Актуелно
 Архива
 Дискусии

http://www.kiselavoda.gov.mk/217/Cetirigodisna brosura Rabotna Verzija_5.pdf
http://www.kiselavoda.gov.mk/files/217/Broshura KV.pdf
http://www.kiselavoda.gov.mk/files/217/opstina kisela voda brosura A5 za meil korekcija.pdf
http://www.kiselavoda.gov.mk/files/217/brosura A5.pdf
http://www.kiselavoda.gov.mk/files/217/ednagodina.pdf
http://www.kiselavoda.gov.mk/files/217/Prezentacija MEEP Kisela Voda 2010-2014 FINAL.pdf
http://kiselavoda.gov.mk/mak/index.asp?id=273
http://kiselavoda.gov.mk/mak/diskusii.asp?temaid=1
www.mt.com.mk
 
     
Copyright © 2005 Municipality of Kisela Voda, All rights reserved