Рамстор отвори нов супермаркет во Општина Кисела Вода

На големо задовлство на граѓаните, денес  21.08.2013 година, започна со работа новиот супермаркет на Рамстор во Општина Кисела Вода.  На свеченото отварање присуствуваше и одржа поздравен говор, Градоначалникот на Општина Кисела Вода Билјана Беличанец Алексиќ.

„Чест ми е пред се како жител, а и како Градоначалника на Општина Кисела Вода што денеска  сум сведок на отварањето на првиот маркет на Рамстор на територија на Општина Кисела Вода.Токму затоа ќе си дозволам овој чин да го толкувам како тенденција за поквалитетно секојдневие  и на жителите на територија на Општина Кисела Вода. Ја користам приликава да се чуе пораката дека Општина Кисела Вода е отворена за секој предлог, сугестија и за секоја квалитетна инвестиција да излезе во пресрет за брза и ефикасна административна постапка“.

Истaкна, Градоначалникот на Општина Кисела Вода Билјана Беличанец Алексиќ.