Search
Close this search box.

Бог се јави, навистина се јави!

На сите православни верници во Република Македонија, општина Кисела Вода им упатува искрени честитки по повод големиот христијански празник Богојавление – Водици. Одбележувајќи го настанот поврзан со крштевањето на Исус Христос во водите на реката Јордан од страна на свети Јован Крстител, даваме наш придонес во она што е христијанска вредност и традиција – вербата во Бога, надежта и љубовта.

Нека ни е честит и вековит овој голем христијански празник!

Споделете:

Scroll to Top