Search
Close this search box.

Вечерва концерт на Ѓоко Танески на “Три круши”

 Oпштина Кисела Вода ги повикува сите љубители на македонската забавна музика вечерва, петок, 18.07.2014,  да дојдат на Три круши, во село Драчево. Со почеток во 20 часот и 30 минути, тука, целовечерен концерт ќе одржи Ѓоко Танески, како дел од случувањата на културното лето “Три круши 2014”.

 

Веќе утре, сабота, за сите љубители на филмската уметност, во истиот термин, на истата локација, ќе има кино проекција на филмот “Трето полувреме” во режија на Дарко Митрески.

Споделете:

Scroll to Top