Search
Close this search box.

Дел од Припор денес без вода

Поради дефект на водоводот жителите на улицата “Христо Татарчев” 14/2 во Припор денес од 10 часот нема да имаат вода. Како што соопшти ЈП “Водовод и канализација” – Скопје, нивните екипи ќе работат на поправка на дефект на еден од затворачите. Прекинот во водоснабдувањето ќе почне во 10 часот и ќе трае се до отстранувањето на дефектот.

Споделете:

Scroll to Top