Search
Close this search box.

Известување за прекини во снабдувањето со електрична енергија

Поради  изведување на инвестициски зафати во електроенергетската мрежа од страна на ЕВН Македонија АД, во текот на утрешниот ден , дел од улиците во општина  Кисела Вода, ќе остане без напојување со електрична енергија во одреден период од денот.

Како што информираат од Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, од 08:00 до 15:00 часот, без струја ќе бидат  корисниците од  ул.“Георги Димитров” бр.21,  ул. “Христо Татарчев” бр.74 и ул. “Томе Арсовски”  бр.22 и бр.38.

Споделете:

Scroll to Top