Search
Close this search box.

Неколку улици во општина Кисела Вода утре без струја

Заради технички зафати во електро-системот утре без електрична енергија ќе останат дел од корисниците во општина Кисела Вода. Од Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје информираат дека утре, во периодот од 08:30 до 13:30 часот без струја ќе отанат потрошувачите од улиците “Ваташа”, “Слав” и “Румена Хаџипанзова”.

Споделете:

Scroll to Top