Search
Close this search box.

Среќни Божикни празници!

Нека овие празнични денови, Ви донесат среќа, љубов, разбирање и хармонија во домот. Рождеството Христово, чиј симбол се верата, надежта и љубовта, како највисоки христијански вредности, нека донесат спокој и сплотеност за сите кои го празнуваат!

Општина Кисела Вода на сите верници од православна вероисповед им посакува среќни Божикни празници!

Споделете:

Scroll to Top