Search
Close this search box.

Улица “Христо Татарчев” денес без струја

По известување добиено од Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје ве информираме дека поради зафати на “ЕВН Македонија АД”, денес без струја ќе останат корисниците од ул. “Христо Татарчев”. Прекинот во снабдувањето со електрична енергија ќе биде во периодот помеѓу 9 и 15 часот.

Споделете:

Scroll to Top