Search
Close this search box.

Ул.”Иван Хаџиниколов” утре изутрина без струја

По  информација добиена од регионалниот центар за управување со кризи на град Скопје, ве известуваме дека во текот на утрешниот ден, без струја од 9 до 10:30 часот ќе бидат корисниците на дел од ул. „Иван Хаџиниколов“ во населбата Драчево во општина Кисела Вода. Причина за прекинот во снабдувањето со електрична енергија е изведувањето зафати во дистрибутивната мрежа од страна на екипите на ЕВН Македонија АД.

Споделете:

Scroll to Top