Search
Close this search box.

Утре без струја ул.”Христо Татарчев”

Поради интервенции на екипите на ЕВН МАКЕДОНИЈА АД, во текот на утрешниот ден, без напојување со електрична енергија ќе останат дел од корисниците на улица ”Христо Татарчев”. Како што информира Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, прекинот во снабдувањето со електрична енергија на посочената локација,  ќе трае од 8:30 до 15 часот.

 

Споделете:

Scroll to Top