Search
Close this search box.

Дел од Кисела Вода денес без струја

Во периодот од 09:00 – 12:00 часот, денес без струја ќе бидат корисниците од улицата „Ратко Митровиќ“ во населба Драчево, соопшти Регионалниот центар за управување со кризи.

Како што информира РЦУК – Скопје, прекините се заради реализација на инвестициски зафати за подобрување на квалитетот во снабдувањето со електрична енергија на корисниците во овие реони.

Споделете:

Scroll to Top