Search
Close this search box.

Честит празник Успение на Пресвета Богородица !

На сите верници од православна вероисповед, на членовите на Светиот архиjерејски синод и на целото свештенство и монаштво, општина Кисела Вода им го честита големиот христијански празник Успение на Пресвета Богородица. Празнувањето на овој ден претставува славење на небесното вознесение на Божјата Мајка. На овој начин, се слави нејзината големина и посветеност кон верата, се слави животот, љубовта, мајчинството, добрината и хуманоста, сите христијанските начела и вредности кои треба да не водат низ животот.

Нека е честит и вековит овој голем христијански празник!

Споделете:

Scroll to Top