Search
Close this search box.

Академци и Сузана Спасовска со извонреден настап на Три Круши

Вчеравечер на Културното лето „Три Круши“ со целовечерен концерт пред граѓаните на општина Кисела Вода настапија Сузана Спасовска и групата „Академци“. Присутните имаа прилика да ги чујат најголемите хитови на шестчлената музичка група, а истовремено и да уживаат во извонредниот настап на еден од најдобрите македонски интерпретатори на народни песни.

 

Споделете:

Scroll to Top