Search
Close this search box.

И овој викенд примамливи содржини на културното лето „Три Круши“ во Кисела Вода

Општина Кисела Вода вечерва со почеток во 20:30 часот ги кани сите љубители на македонската изворна музика на целовечерен концерт на квартетот „Македонска душа“ предводен од маестро Зоран Џорлев. 

 

А веќе утревечер, на програмата следува комедијата  „Женско царство“ во изведба на театар „Пампур“ (играат: Шенка Колозва, Гоце Тодорвски, Алексадандар Микиќ и др.) со почеток во 20:30часот.

И на крај само да потсетиме – влезот е бесплатен.

Споделете:

Scroll to Top